wrapper

چهارشنبه, 07 اسفند 1398 00:00

براي پنجمين سال سيمان ممتازان واحد نمونه صنعت سبز كشور شد

شركت سيمان ممتازان كرمان در بیست و یکمین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز، به عنوان صنعت سبز كشور معرفي شد.

در اين همايش كه با حضور بيژن زنگه وزير نفت و عیسی کلانتری معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌ زیست همراه بود، مدیر کل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط‌زیست كشور گفت: این همایش با هدف ایجاد رویکرد زیست محیطی بین فعالان محیط‌زیست و صنعت برگزار می‌شود و می‌تواند برای فعالیت‌های بین‌المللی واحدهای صنایع سبز برگزیده نیز بسیار مفید باشد.

حمید جلالوندی تاکید کرد: توسعه اقتصادی زماني مهم است که بتواند با کاهش آلودگی‌ها اتفاق بيفتد و اینگونه نباشد که محیط‌زیست فدای توسعه شود.

وی ادامه داد: رعایت استانداردهای زیست محیطی، ایجاد سیستم پایش لحظه‌ای، ایمنی بهداشت و محیط‌زیست، استقرار نظام مدیریت سبز و عدم حضور در فهرست صنایع آلاینده، برخی از شاخص‌هاي انتخاب صنایع سبز است. جلالوندی گفت: در اين همايش از ٧٧ واحد سبز، شامل ۵۶ واحد صنعتی و ٢١ واحد خدماتی تجليل شد.

لازم به ذكر است شرکت سیمان ممتازان کرمان با رعایت معیارها و الزامات استانداردهاي محيط زيست، بهينه‌سازي مصرف انرژي و در اختيار گرفتن تکنولوژي پيشرفته و سازگار با محيط زيست، اهتمام ويژه‌اي در قبال حفظ منابع و سرمايه هاي طبيعي و توسعه محيط زيست داشته كه باعث شده است تا کنون پنج سال به عنوان واحد برگزيده صنعت سبز كشور معرفی شود.

درباره شرکت

شرکت سیمان ممتازان (سهامی عام) به شماره ثبت 5416 و ظرفیت تولید 3300 تن کلینکر در روز (معادل یک میلیون تن در سال) با هدف تولید سیمان مورد نیاز استان و کشور و اشتغال زایی در سطح استان کرمان، تاسیس شده است.

پس از مطالعات امکان پذیری فنی، مالی و اقتصادی، شرکت تحت شماره ثبت 5416 درسال 1381 تاسیس و کارخانه در زمینی به مساحت 82 هکتار در 40 کیلومتری شمال غرب کرمان دایر شده است.

      mail icon Rss icon