wrapper

پنج شنبه, 28 آذر 1392 12:47

از شرکت سیمان ممتازان کرمان به دلیل مشارکت خوب مدیریت انرژی در برنامه تعطیلات تابستان از سوی برق منطقه ای استان کرمان تقدیر بعمل آمد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نشست مشترک مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان کرمان با مدیران 11 صنعت بزرگ و پر مصرف برق این استان برگزار شد.

 در این نشست که مدیران مجتمع مس سرچشمه ، مجتمع سنگ آهن گل گهر سیرجان ، ذوب مس خاتون آباد ، مس میدوک ، صنایع سیمان کرمان ، سیمان ممتازانhamandishi92 ، کرمان خودرو ، مجتمع لاستیک کرمان ، گندله سازی سیرجان ، آبرسانی خاتوان آباد و مس شهید باهنر حضور داشتنداز شرکت سیمان ممتازان به دلیل مدیریت در بهینه سازی مصرف انرژی تقدیر بعمل آمد.  به گزارش روابط عمومی برق منطقه ای کرمان سمینار یک روزه صنایع بزرگ استان به منظور هم اندیشی در زمینه های مدیریت بار و انرژی الکتریکی و تبیین دستورالعملها و راهکارهای مربوطه و بیان اهمیت بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد .
در این نشست ، مدیر عامل شرکت برق منطقه ای کرمان اظهار داشت رسالت شرکت برق تأمین انرژی مطمئن و پایدار  برای صنایع و مصرف کنندگان استان است که برگزاری اینگونه نشستها اهمیت آن را آشکار تر می سازد .  وی گفت در حال حاضر تعداد مشترکین خاص 11 شرکت صنعتی در استان است که با  مصرف یک میلیون مگاوات ساعت در سال گذشته 10 درصد از کل انرژی استان را به خود اختصاص داده اند. وی با اشاره به پیک مصرف 1600 مگاواتی برق در استان کرمان و رشد 30برابری آن نسبت به سال 1357 اظهار داشت : هم اکنون نیز میانگین مصرف برق در کشور ما 2 تا 3 برابر کشورهای توسعه یافته و صنعتی می باشد .
hamandishi92-2
مهندس نصرالهی همچنین با اشاره به مشکلات شبکه جنوبشرق طی سال های گذشته و محدودیتهای آن زمان به ویژه در فصل تابستان که با افزایش بار مواجه می شد وگاهاً موجب قطع برق کل استان وحتی استانهای همجوار می گردید گفت : خوشبختانه با تکمیل شدن 4 واحد بخار نیروگاه کرمان تراز تولید و مصرف مثبت شده و با بهره برداری از خطوط انتقال 400 کیلو ولت نیروگاه کرمان –  بم ، یزد – کرمان ، نیروگاه کرمان – سیرجان پایداری مناسبی در شبکه جنوبشرق بوجود آمده است .
مهندس نصرالهی خطاب به حاضران در نشست گفت :  سرمایه بر و زمان بر بودن طرح ها و پروژه های صنعت برق همه ما را مجاب می کند تا برای حفظ و صیانت از اقتصاد ملی بویژه برق این سرمایه ملی همفکری و تعامل بیشتر داشته و در
بهینه سازی مصرف آن تلاش نماییم .
وی در ادامه گفت : رشد مصرف انرژی در چهار ماه ابتدایی سال 88 نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است که نشان  از به ثمر نشستن برنامه های اصلاح الگوی مصرف بوده است .
او با اشاره به فعالیت 11 صنعت پر مصرف برق تحت عنوان مشترک خاص در استان کرمان یادآور شد .مصرف برق توسط این واحدهای صنعتی در سال گذشته 1050917 مگاوات ساعت بوده است . مهندس رشیدی تعهدات شرکت برق کرمان به صنایع را عدم اعمال خاموشی برنامه ریزی شده و بدون هماهنگی ، اولویت در برقدار شدن صنایع در زمان بروز حادثه ، هماهنگی قبلی در زمان تست و سریس تجهیزات مربوطه ، تلاش در جهت کاهش انرژی توزیع نشده مشترکین صنعتی ، انجام به موقع سرویس های پیشگیرانه و تأمین انرژی مورد نیاز صنایع در حد استانداردهای تعیین شده ذکر کرد وگفت : از صنایع نیز انتظاراتی از جمله کاهش مصرف در زمان پیک بار شبکه ، هماهنگی در اجرای برنامه تعطیلات در تابستان ، همکاری با مسؤلان شبکه برق در زمان بروز حادثه یا محدودیت و در مدار قرار دادن مولدهای موجود در زمان نیاز شبکه وجود دارد .
او با اشاره به اینکه در کرمان حداقل 50 صنعت بزرگ می توانند در جهت کاهش قابل توجه مصرف برق همکاری داشته باشند اظهار داشت : 72 درصد صنایع در استان کرمان با شرکت برق همکاری کرده اند که در کشور این همکاری در رتبه سوم قرار دارد .
مهندس احمدی زاده درادامه عنوان کرد : مباحث مربوط به مصرف انرژی در دنیا بسیار مهم و جدی است وکشورها برای جلوگیری از خطرات متوجه زمین تلاش می کنند این مصرف را کنترل کنند .
 
او با اشاره به اینکه کشورمان نیازمند تمرین کاهش مصرف انرژی ، بهبود راندمان استفاده از انرژی و توسعه استفاده از
 
انرژی های تجدید پذیر هست تأکید کرد : باید استراتژی متمایل به مدیریت انرژی پایداری را تقویت نماییم . taghdir bargh 92گفتنی است در پایان این نشست به پاس مشارکت در مدیریت مصرف برق از مجتمع مس سرچشمه ، سیمان کرمان ، سیمان ممتازان ، لاستیک کرمان و مس میدوک که در برنامه تعطیلات تابستان  مشارکت خوب داشته اند با اهداء لوح ، تقدیر بعمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خواندن 117430 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 04 دی 1392 12:53

درباره شرکت

شرکت سیمان ممتازان (سهامی عام) به شماره ثبت 5416 و ظرفیت تولید 3300 تن کلینکر در روز (معادل یک میلیون تن در سال) با هدف تولید سیمان مورد نیاز استان و کشور و اشتغال زایی در سطح استان کرمان، تاسیس شده است.

پس از مطالعات امکان پذیری فنی، مالی و اقتصادی، شرکت تحت شماره ثبت 5416 درسال 1381 تاسیس و کارخانه در زمینی به مساحت 82 هکتار در 40 کیلومتری شمال غرب کرمان دایر شده است.

      mail icon Rss icon