info@momtazancement.com

034-3676

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

مقدمه

یکی از بحران های جهان در قرن بیست و یکم، بحران انرژی است که از دو چالش عمده نشأت می گیرد. یکی چالش آلودگی محیط زیست ناشی از مصرف سوخت های فسیلی و دیگری محدودیت منابع فسیلی در جهان است که پیش بینی می شود با توجه به مصرف رو به افزایش آن ها در آینده نزدیک به اتمام خواهند رسید.

گرچه کشور ایران از منابع غنی نفت و گاز برخوردار است ولی قطعا بحران جهانی انرژی به منطقه جغرافیایی خاصی محدود نشده و بنابراین باید برای برون رفت از آن چاره اندیشی کرد. راه حل جهانی برای حل این معضل استفاده از انرژی های پاک است. در بسیاری از کشورهای جهان برنامه این است که تا سال 2020 میلادی حدود 20 درصد از تولید برق مصرفی آنها از انرژی های تجدید پذیر که بخشی از انرژی های پاک محسوب می شوند تأمین گردد. در کشور ایران در حال حاضر این انرژی کمتر از 1 درصد از تولید برق را به خود اختصاص داده و قرار است تا پایان دولت دهم به 3 درصد و در پایان برنامه سند چشم انداز توسعه به 10 درصد افزایش یابد.

رسالت مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی ایجاب می کند که تا برای بحران های حادث شده راه حل های علمی مبتنی بر یافته های تحقیقاتی ارائه نمایند. به یاری پروردگار، پژوهشکده انرژی مرکز بین المللی علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی در نظر دارد دومین کنفرانس سالانه انرژی پاک را در تاریخ 21 و 22 تیر ماه 1391 برگزار نماید. هدف اين كنفرانس سالانه، آشنایی متخصصان و پژوهشگران دانشگاهی و مراکز پژوهشی و صنعتی کشور با فعالیت یکدیگر، مبادله اطلاعات و ایجاد ارتباط بین صنعتگران و پژوهشگران، آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و فناوری درزمینه های گوناگون فناوری های انرژی پاک و تشکیل میزگردهای تخصصی می باشد. برگزاري كارگاه هاي آموزشي براي معرفي آخرين ابداعات و تحولات در ابزارهاي تحقيقاتي و تكنولوژي روز همراه با بررسی مسائل اجتماعی، اقتصادي و فرهنگی مؤثر در به كارگيري انرژي پاك و آشنایی و ترغیب عموم به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر از جمله برنامه هايي است كه طي برگزاري اين كنفرانس به انجام خواهند رسيد. بدین منظور، از کلیه پژوهشگران، متخصصان و صاحب نظران دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز صنعتی و دانشجویان محترم دعوت می شود تا با ارسال آخرین دستاوردهای پژوهشی و تجربیات علمی و صنعتی خود ما را در برگزاری هرچه بهتر این کنفرانس یاری دهند. امید است که بتوان از این راه گام های بلندی در راستای اعتلای برنامه تحقیقاتی و صنعتی کشور در زمینه توسعه منابع پاک و تجديدپذير برداشت.


محورهای کنفرانس:

1انرژی باد

2- انرژی خورشیدی

3- پیل های سوختی و هیدروژن

4- سوخت های زیستی (بیوفیول ها)

5- جنبه های اقتصادی و زیست محیطی منابع انرژی پاک

6- بازیافت انرژی و روش های ذخیره سازی انرژی

7- سیستم های انرژی هیبرید

8- مدیریت و بهینه سازی انرژی

9- فناوری های مرتبط با انرژی های پاک

 

نحوه ثبت نام در کنفرانس

برای ثبت نام ابتدا باید در سایت کنفرانس عضو شوید. برای عضویت در سایت کنفرانس ابتدا با کلیک کردن بر روی لینک ” ورود یا عضویت ” در بالای صفحه وارد محیط عضویت سایت شوید و سپس در قسمت فعال شده در بالای سایت ،با توجه به راهنمایی های ذکر شده عضو سایت کنفرانس شوید. برای اطلاع از نحوه ثبت نام و پرداخت هزینه های ثبت نام به لینک ثبت نام در کنفرانس مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *