info@momtazancement.com

034-3676

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

در مجمع عمومی عادی سالیانه عنوان شد

پیشتازی شرکت سیمان ممتازان در سال 1393

مجمع عمومی سالیانه شرکت سیمان ممتازان با حضور بالغ بر 83 درصدی سهامداران به منظور بررسی عملکرد مالی منتهی به پایان سال 1393 برگزار و آمار و ارقام ارائه شده نشان از عملکرد مطلوب و پیشتازی شرکت سیمان ممتازان در سالی می داد که این صنعت روزهای چندان موفقی را پشت سر نگذاشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمان ممتازان در ابتدای این نشست،مهندس ربانی ،مدیر عامل شرکت سیمان ممتازان به ارائه عملکرد این شرکت در سال گذشته پرداخت و گفت: سال 93 موفقیت های چشمگیری به لحاظ درآمد زایی برای شرکت سیمان ممتازان رقم خورد و نسبت به سال گذشته با رشد 86 درصدی سود سهام همراه بود.

مهندس ربانی،سیمان تیپ2 ،تیپ5، تیپ425-1 و سیمان پوزولانی ویژه را ازجمله تولیدات شرکت سیمان ممتازان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر سهم شرکت ممتازان از تولید سیمان کشور یک و سه دهم درصداست.

وی گفت:در حالی تولید کلینکر شرکت سیمان ممتازان در سال گذشته به یک میلیون و 55 هزار تن(107درصد ظرفیت اسمی کارخانه) رسید که در زمستان کوره تولید این محصول به مدت 20 روز در راستای هماهنگی با انجمن صنفی صنعت سیمان همزمان با سراسر کشور خاموش بود.

مدیر عامل شرکت سیمان ممتازان میزان فروش سیمان ممتازان در سال گذشته را 892 هزار تن عنوان کرد و ادامه داد: صادرات سیمان نیز در سال 93 به 118 هزار تن رسید که نسبت به سال گذشته اندکی کاهش یافته است.

مدیر عامل شرکت سیمان ممتازان، صادرات کلینکر در سال گذشته را 415 هزار تن عنوان کرد و گفت: با حمایت هیات مدیره شرکت، در صادرات کلینکر موفقیت چشمگیری داشتیم.

مهندس ربانی همچنین به سایر موفقیت های شرکت سیمان ممتازان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در زمینه مصرف انرژی در بخش برق به میزان کمتر از استاندارد تعیین شده دست یافته ایم و همچنین به دلیل همکاری با اداره برق استان در تابستان و کاهش مصرف، از تشویق ویژه وزارت نیرو برخوردار و توانستیم برای شرکت درآمد زایی کنیم.

وی با اشاره به توسعه 19 هکتاری فضای سبز شرکت سیمان ممتازان، اذعان داشت: تمهیداتی اندیشیده شد که با وجود این افزایش فضای سبز افزایش مصرف آب نداشته باشیم.

واحد نمونه استاندارد کشور، صادر کننده برتر استان، کمیته برتر حفاظت فنی و واحد نمونه کارگری از جمله موفقیتهای شرکت سیمان ممتازان در سال 93 بود، که مهندس ربانی به آن اشاره کردند، همچنین آقای مهندس غریب حسینی، مدیر کنترل کیفیت شرکت سیمان ممتازان به عنوان مدیر نمونه کشور از سوی سازمان ملی استاندارد کشور انتخاب و معرفی شد.

همچنین آقای دکتر حافظ کمال هدایت، رئیس هیات مدیره شرکت سیمان ممتازان در ادامه این نشست، با بیان اینکه صنعت سیمان کشور در سال 93 شرایط سختی را تجربه کرد، افزود: صنعت سیمان خمیر مایه سازندگی است و در سال گذشته کشور ما در این زمینه دچار رکود بود و در این شرایط مشخص است که مصرف سیمان کاهش می یابد.

دکتر هدایت افزودند: با این وجود سیمان ممتازان توانست با تلاش مدیریت و کارکنان سال نسبتا موفقی را سپری کند.

ایشان به هماهنگی شرکت های سیمان استان اشاره کرد و گفت: کرمان تنها استانی است که جنگ قیمت در آن وجود ندارد و با هماهنگی سه کارخانه تخفیفات خارج از عرف حذف شده است.

دکتر هدایت پیشنهاد کردند از سود 946 ریالی هر سهم در سال 93، 750 ریال برای هر سهم تقسیم و مابقی برای حفظ توان مالی شرکت محفوظ بماند، که این پیشنهاد مورد پذیرش سهامداران قرار گرفت.

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *