wrapper

محصولات و خرید آنلاین

سیمان پرتلند نوع 5

 

در استاندارد ملی شماره 389 ایران سیمان پرتلند نوع 5 «پ - 5» چنین تعریف شده است :

به عنوان سیمان پرتلند ضد سولفات در شرایطی که مقاومت زیاد بتن در برابر سولفات ها مورد نظر باشد، بکار می رود.

کارخانه سیمان ممتازان کرمان پس از تولید سیمان های نوع 2 ، 425 -1 و پوزولانی ویژه به منظور بر آورده ساختن نیاز مشتری داخلی و بویژه خارجی اقدام به تولید سیمان پرتلند نوع 5 ضد سولفات با C3A کمتر از 5% بر اساس استاندارد EN 197 -1  اتحادیه اروپا نمود که استاندارد ملی به شماره 389 ایران و ASTM C150 آمریکا نیز پوشش می دهد .

این کاخانه به دلیل برخورداری از معادن وسیع و مناسب مواد اولیه و همچنین تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته، ضمن حفظ کیفیت آمادگی دارد مطابق نیاز مشتری، کلینکر و سیمان پرتلند نوع 5 را تولید نماید .

این سیمان از نظر مقاومت در رده CEM I 42.5N استاندارد اروپا می باشد.

 

اهم ویژگی ها

1- به سبب مقاومت بالا در برابر حمله شیمیایی سولفات ها در محیط های سولفاته شدید می تواند دارای کاربردهای ویژه باشد .

2- دارای مصارف عمومی در ساخت ملات یا بتن است .

3- مقاومت فشاری 28 روزه آن 20 ± 500 کیلو گرم بر سانتیمتر مربع است .

یادآوری :مصرف سیمان پرتلند نوع 5 برای سازه های بتن آرمه در محیط هایی که در معرض حمله های شیمیایی کلرید قرار دارد ، توصیه نمی شود .

t5

درباره شرکت

شرکت سیمان ممتازان (سهامی عام) به شماره ثبت 5416 و ظرفیت تولید 3300 تن کلینکر در روز (معادل یک میلیون تن در سال) با هدف تولید سیمان مورد نیاز استان و کشور و اشتغال زایی در سطح استان کرمان، تاسیس شده است.

پس از مطالعات امکان پذیری فنی، مالی و اقتصادی، شرکت تحت شماره ثبت 5416 درسال 1381 تاسیس و کارخانه در زمینی به مساحت 82 هکتار در 40 کیلومتری شمال غرب کرمان دایر شده است.

    Rss icon  mail icon