wrapper

دوشنبه, 22 اسفند 1390 ساعت 14:13

ایران جزو ده کشور برتر تولید سیمان دنیا

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران جزو ده کشور برتر جهان در تولید سیمان ، مس و سنگ های تزئینی است.
مهدی غضنفری در همایش جهاد اقتصادی با تاکید بر بهره وری ملی افزود: ایران جزو 20 کشور برتر دنیا در تولید فولاد و خودرو و همچنین بزرگترین تولیدکننده سرب و روی خاورمیانه است. وی اضافه کرد: ایران دارای بیش از 55 میلیارد تن منابع معدنی شناسایی شده با بیش از 60 نوع تنوع در مواد معدنی و در میان 30 کشور برتر صادرکننده مواد غذایی و 40 کشور برتر صادر کننده محصولات دانش بنیان است. وی اضافه کرد: ایران در زمره 25 کشور صادرکننده برتر و جزو 20 اقتصاد بزرگ دنیاست.  غضنفری با بیان اینکه صادرات غیرنفتی ایران در ده سال اخیر بیش از هفت برابر شده است گفت: در صد سال آینده با برنامه بهره ورانه می توانیم از این فرصت در صادرات غیرنفتی به منظور جهش در توسعه و پیشرفت استفاده کنیم. وی با اشاره به اینکه 90 هزار طرح صنعتی ، معدنی و تجاری با پیشرفت صفر تا 99 درصد داریم که برای اتمام آنها 4 و دو دهم تریلیون ریال بودجه لازم است گفت: البته می شود با یک بیستم تا یک سی ام این مبلغ هم اشتغال را سریع تر ایجاد کرد که تغییر نگاه مدیریتی ، ایجاد خوشه ها و هلدینگ ها از مواردی است که که ما را در رسیدن به این اهداف یاری می کند. همایش جهاد اقتصادی با تاکید بر بهره وری ملی با برگزاری نشست های تخصصی در دانشگاه عالی دفاع ملی ادامه دارد.

خواندن 1382 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 19 مرداد 1392 ساعت 14:56

درباره شرکت

شرکت سیمان ممتازان (سهامی عام) به شماره ثبت 5416 و ظرفیت تولید 3300 تن کلینکر در روز (معادل یک میلیون تن در سال) با هدف تولید سیمان مورد نیاز استان و کشور و اشتغال زایی در سطح استان کرمان، تاسیس شده است.

پس از مطالعات امکان پذیری فنی، مالی و اقتصادی، شرکت تحت شماره ثبت 5416 درسال 1381 تاسیس و کارخانه در زمینی به مساحت 82 هکتار در 40 کیلومتری شمال غرب کرمان دایر شده است.

      mail icon Rss icon