wrapper

یکشنبه, 06 مرداد 1398 ساعت 10:08

چشمک سیمانی ها به سهامداران در گزارش مردادماه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
به گزارش بورس نیوز، سیمانی ها امروز روند یکنواختی نداشتند و در کنار رنگ سرخ برخی نمادهای سیمانی، سبزی بعضی دیگر از نمادها خودنمایی می کرد. بلاتکلیفی سهم این گروه در رشد قیمت در شرایطی است که سیمانی ها اخیرا موفق به اخذ مجوز افزایش نرخ ۳۰ تا ۳۷ درصدی انواع محصولات خود شدند. البته برخی معتقدند این افزایش نرخ کافی نبوده و مجددا برنامه ای برای افزایش نرخ در سر می پرورانند.
علی محمد بد کارشناس صنعت سیمان در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد: افزایش نرخ اخیر صنعت سیمان توسط اکثر شرکت های سیمانی اعمال شده و در حال اجرا است. این افزایش نرخ تاثیر مثبتی بر سودآوری سیمانی ها بر جای خواهد گذاشت و گزارش های تولید و فروش مردادماه سیمانی ها، این موضوع را به خوبی نمایان می کند.
بد اضافه کرد: اتفاق مثبت دیگری که گروه سیمانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد، افزایش سرمایه های احتمالی این شرکت ها است. شرکت های سیمانی دارایی های ارزشمندی در اختیار دارند که البته ارزش دارایی های هر شرکت با سایر شرکت ها متفاوت است. اما طرح افزایش سرمایه شرکت‌های سیمانی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها در دست بررسی است. یکی از پیشنهاداتی که مطرح شده، افزایش سرمایه هر شرکت بر اساس ظرفیت تولید بوده است. هنوز جزییات افزایش سرمایه سیمانی ها مشخص نشده؛ اما به هر حال این طرح مزایایی همچون خروج برخی شرکت های زیان ده از ماده ۱۴۱ قانون تجارت و نیز افزایش توان شرکت ها در اخذ تسهیلات و... را به همراه خواهد داشت.
خواندن 73 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 07 مرداد 1398 ساعت 10:46

درباره شرکت

شرکت سیمان ممتازان (سهامی عام) به شماره ثبت 5416 و ظرفیت تولید 3300 تن کلینکر در روز (معادل یک میلیون تن در سال) با هدف تولید سیمان مورد نیاز استان و کشور و اشتغال زایی در سطح استان کرمان، تاسیس شده است.

پس از مطالعات امکان پذیری فنی، مالی و اقتصادی، شرکت تحت شماره ثبت 5416 درسال 1381 تاسیس و کارخانه در زمینی به مساحت 82 هکتار در 40 کیلومتری شمال غرب کرمان دایر شده است.

    Rss icon  mail icon