wrapper

دوشنبه, 27 ارديبهشت 1395 ساعت 14:16

پناه آوردن یک راس بزغاله کوهی به سیمان ممتازان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 یک راس بزغاله کوهی حدود 2 ساله که عصر روز دوشنبه 27 اردیبهشت ماه به محدوده های کارگاهی سیمان ممتازان کرمان پناه آورده بود boozتوسط کارکنان سیمان ممتازان تیمار و سپس تحویل  گارد حفاظت سازمان محیط زیست استان گردید تا به آغوش طبیعت بازگردانده شود.

در پی این اقدام زیبای زیست محیطی توسط کارکنان سیمان ممتازان روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست استان از مدیریت و کارکنان این سازمان که  در نجات این گونه حیوانی زیبا همکاری نموده اند تشکر وقدردانی نمودند .

"این حیوان گونه‌ای از بز کوهی است که  جنس نر آن کَل نامیده می‌شود و شاخ‌های بلند و شمشیر مانندی دارد. گستره زیستی این پستاندار از اروپا تا آسیای میانه و خاورمیانه را شامل می‌شود و بز اهلی هم از نظر علمی زیر گونه‌ای از آن محسوبمی‌شود.

در سال‌های اخیر جمعیت آن در اکثر زیستگاه‌های کشور به شدت روبه کاهش گذاشته و در بسیاری از مناطق مانند جنوب فارس، بوشهر و غرب کشور که در هر منطقه هزاران رأس کل ‌و بز مشاهده می‌شد نسل آن منقرض شده یا در شرف انقراض قرار گرفته است."

روابط عمومی

خواندن 880 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 ارديبهشت 1395 ساعت 15:22

درباره شرکت

شرکت سیمان ممتازان (سهامی عام) به شماره ثبت 5416 و ظرفیت تولید 3300 تن کلینکر در روز (معادل یک میلیون تن در سال) با هدف تولید سیمان مورد نیاز استان و کشور و اشتغال زایی در سطح استان کرمان، تاسیس شده است.

پس از مطالعات امکان پذیری فنی، مالی و اقتصادی، شرکت تحت شماره ثبت 5416 درسال 1381 تاسیس و کارخانه در زمینی به مساحت 82 هکتار در 40 کیلومتری شمال غرب کرمان دایر شده است.

      mail icon Rss icon