wrapper

یکشنبه, 17 اسفند 1393 ساعت 06:01

کاشت 1000 اصله نهال مثمر و غیر مثمر توسط کارکنان شرکت سیمان ممتازان به مناسبت روز درختکاری

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کاشت 1000 اصله نهال مثمر و غیر مثمر توسط کارکنان شرکت سیمان ممتازان به مناسبت روز درختکاری

پانزدهم اسفند هر سال روز درختکاری و هفته منابع طبیعی شناخته می شود. درختکاری در ایران دارای پشتوانه ‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی است، تاریخ نشان می ‌دهد که ایرانیان باستان، جشن های خاصی داشتند و در این جشن ها به درختکاری پرداخته و به خاک و زراعت احترام می‌ گذاشتند، علاوه بر این درختکاری با اعتقادات مذهبی مردم نیز پیوند دارد، تا حدی که کاشت درخت نوعی عبادت محسوب می شود. درختان مظهر پاکی برای بشریت است. امروزه ارزش والای درختان در حیات زمین برای کسی پوشیده نیست. توصیه های بسیاری از گذشتگان درباره ی ارزش درخت و درختکاری برای ما به یادگار مانده است و چه زیبا گفته است ،پیامبر عظیم الشانمان در مورد درختان که " شکستن شاخه ای از درختان به سان شکستن بال ملائک در نزد من است".

شرکت سیمان ممتازان "برگزیده صنعت سبز استان" با احترام به محیط زیست ،مطابق سالهای قبل، امسال نیز، سنت حسنه درختکاری را گرامی داشته و تعداد 1000 اصله نهال مثمر و غیر مثمرتوسط کارکنان این شرکت در فضای سبز 60 هکتاری بازکاشت نموده است.

شرکت سیمان ممتازان، تاکنون با کاشت درختان سازگار با وضعیت جوی منطقه و نیاز ابی کم و حذف چمن، زیباسازی محیط با اجرای طرح های خشکه کاری با سنگهای رنگی معدنی، استفاده از پساب خروجی فاضلاب جهت آبیاری فضای سبزو با بهینه سازی مصرف انرژی در مصرف آب صرفه جویی بسیار نموده است.

لذا با توجه به کاهش آب سفره های زیر زمینی و بحرانی بودن منابع آبی در منطقه کویری کرمان، روش اجرائی این شرکت درمصرف بهینه از منابع آب می تواند برای سایرین هم الگوی برای استفاده صحیح از این نعمت خدادادی گردد.

خواندن 744 دفعه

درباره شرکت

شرکت سیمان ممتازان (سهامی عام) به شماره ثبت 5416 و ظرفیت تولید 3300 تن کلینکر در روز (معادل یک میلیون تن در سال) با هدف تولید سیمان مورد نیاز استان و کشور و اشتغال زایی در سطح استان کرمان، تاسیس شده است.

پس از مطالعات امکان پذیری فنی، مالی و اقتصادی، شرکت تحت شماره ثبت 5416 درسال 1381 تاسیس و کارخانه در زمینی به مساحت 82 هکتار در 40 کیلومتری شمال غرب کرمان دایر شده است.

    Rss icon  mail icon